Günlüğümsü #1

Pandemi kapımızı kırıp içeri dalalı 1,5 sene oldu. Bu 1,5 senede her şey o kadar berbatlaştı ki. İlk zamanlar insanların maskeye alışamaması ve benim herkesten ürkerek uzaklaşmam, yakınlarımın benden uzakta bir şekilde korona geçirmelerinin bende yarattığı derin kaygı, aşı olmamızla baya hafifledi. El yıkama-kolonyalama-kremleme üçlüsü ile hayatıma devam ederken uzaktan eğitim meselesini düşünüyordum. Okulların uzaktan eğitim vermesi beni o kadar kötü etkiledi ki. Sağlık Yönetimi bölümünden mezun oldum bu dönem. Psikoloji ile de çap devam ediyorum. Sağlık yönetiminden uzaktan eğitim ile kurtulduğuma çok mutluyum. Ancak psikoloji’yi uzaktan okumak beni çok yaralıyor. Ayıla bayıla başladığım bölümün derslerine, uzaktan verilmeye başlanmasından beri, hiçbir şekilde motivasyonum olmadan ite kaka ve çoğunlukla sınava yönelik çalıştığımı düşününce ne berbat bir döngünün içinde olduğumu düşündüm. Eskiden kullandığım haftalık planlarımı yaptığım defterlerime bakıyorum arada. Ne kadar çok şeyi bir günde yapabiliyormuşum dedim kendi kendime.

Şuan geçici bir işte çalışıyorum. Akşamları yemek yedikten bir-bir buçuk saat sonra yatmak zorunda kalıyorum, yorgunluktan.

Beynimi süngerleşmiş-saman dolmuş gibi hissediyorum. Ne kitap okuyacak ne de burası için araştırma yapıp yazı hazırlayacak motivasyonu bulabiliyorum. Aralıkta hazırladığım hedefler yazımı hatırlıyorum arada, lanet etmiyorum, umarım çok uzak olmayan bir gün tamamlarım. Şuan, son zamanlarda tanıştığım ilginç birinin bana klişe ama bilge bir söz söylediğini hatırladım; Her şey kendi zamanında ilerliyor. Yaşadıklarını yaşamasaydın, sen şuandaki sen olmazdın.

O yüzden şuan akışta olmayı seçiyorum.

İçime dolan her duyguyu ve hissi sağa sola savurmadan geçip gitmesini bekleyeceğim. Çünkü direndikçe daha da uzun kalıp beni yıpratmaya başlıyor.

“We can be free, if we want it
Don’t look back, keep going.”

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: