Kasım’dan Geriye Kalanlar

İzlediğim Film: Fractured

Sevgili arkadaşım Nihal’in önerisi ile izlediğim bu psikolojik gerilim filmi bence IMDb’de daha fazlasını hakediyor. Şükran gününde büyükannelerinden eve dönen Monroe ailesi, yolda bir benzin istasyonuna uğruyor. Orada kızı inşaat sahasına düşen Ray Monroe, kızını hastaneye götürüyor, tomografiye götürüldüğünden beri karısı ve kızından haber alamayan Ray ailesini nasıl bulacaktır? Filmden bir replik bırakayım.

It can sometimes create an alternate reality, a false reality to shield itself from trauma. From the things we fear, from the horrors we can’t even imagine.

zihin bazen kendine alternatif bir gerçeklik yaratabilir, TRAVMADAN; hayal dahi edemeyeceğimiz kadar korktuğumuz şeylerden, kabuslardan KORUNMAK İÇİN.

Okuduğum Kitap: İçimizdeki Şeytan – Sabahattin Ali

Bu kitap, işte bu kitap memur bey okuma düzenimin bozulmasının sorumlusu bu kitaptır! Harika bir kitaptı. Nasıl içime oturduysa, vicdanıma dokunduysa ayın 5’inde bitirmeme rağmen şimdi dahi yarım yamalak kitap okuyabiliyorum. Bir alıntı bırakayım buraya.

Zannediyorsun ki, hepimiz birer makineyiz ve evvelden kurulduğumuz gibi işleriz. Bir yerde bir bozukluk oldu mu, derhal orayı söküp atmak lazım!.. En kuvvetli insanın bile bazen ne kadar zayıf anları, istediğinin aksini yapmaya mecbur olduğu dakikaları bulunduğunu nasıl inkar edebiliriz? Böyle hadiseler hiç kimseyi olduğundan daha fena, yahut daha iyi yapamaz!

Yapı Kredi Yayınları – Sayfa 128

Dinlediğim Şarkı: Glowie – Who’s Gonna Stop Me

Daha önce Unlovable şarkısını dinliyordum. Sonra keşfetime başka şarkısı düşünce bütün şarkılarını dinledim. En sevdiğim şarkısı bu oldu. Bence gelecek vaat ediyor 😉

İzlediğim Youtube Videosu: Tibees – Are You Smart Enough to Study Physics?

Bu videodan sonra kendi müstakbel kariyerim hakkındaki planlarımı değiştirdim. Mentalitemi değiştirdim. Ben yaklaşık 6 sene önce Matematik okuyordum. Aslında fizik okumak istiyordum ama bir şekilde matematiği ilk tercihlerime yazdım, kazandım ama mutlu bile olmamıştım ösys sonuçları geldiğinde. Daha sonra başarılı olamadım bölümde. Ciddi anlamda bir çok dersten kaldım. Çoğunlukla bu yüzden, psikolojiyi hedefledim neden öğrenemedim diyerek vs sorularıma cevap bulabilmek için. Ama bu videodan sonra artık hayatımda sorunlar yaşadığım dönemleri arkamda bırakmak için bir adım attım ve kendi kendime dedim ki:

“Saide, bunu yapmak zorunda değilsin. Bunu çözüme kavuşturmak zorunda değilsin. Başaramamanın içine oturduğunu biliyorum. Fakat sen değiştin, her şey değişti şimdi daha iyi bir yerdesin farklı şeylerle uğraşma iznini kendine ver.”

Ve kendimi özgür kıldım.

Kasım’dan Geriye Kalanlar” için bir yanıt

Add yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: